شرکت ارتباطات زیر ساخت
شرکت ارتباطات زیر ساخت

احداث شبکه فوق سریع در آلمان تا سال 2025

احداث شبکه فوق سریع در آلمان تا سال 2025
دولت آلمان از برنامه هایی برای ایجاد زیرساختهای لازم جهت دسترسی به سرعت بیش از یک گیگابیت بر ثانیه در سراسر این کشور خبر داد. به گفته آقای الکساندر دُربیندت وزیر حمل و نقل و زیرساختهای آلمان، راه اندازی این شبکه در مراحل متعددی انجام می شود که اولین مرحله آن تا پایان سال 2018 تکمیل خواهد شد. با اجرای این مرحله امکان اتصال کلیه خانه ها به شبکه ای با سرعت حداقل 50 مکابیت بر ثانیه فراهم می گردد و نصب امکانات لازم جهت ارتباط با شبکه فیبر نوری برای کلیه ساختمان های نوساز الزامی خواهد شد .

در ادامه اجرای این  طرح که بخشی از سیاستگذاری های جدید دولت آلمان به شمار می رود، زیرساختهای فیبرنوری در مناطق تجاری و مناطق ضعیف از نظر امکانات مخابراتی تا پایان سال 2019 ایجاد خواهد شد. در سال 2020 و قبل از ورود به مرحله نهایی این برنامه، شبکه تلفن همراه نسل پنجم (5G) احداث و راه اندازی می شود و با اجرای این مرحله، مردم آلمان ایجاد زیرساختها و شبکه موبایل برای فعال سازی  شبکه ای با سرعت بیش از یک گیگابیت بر ثانیه را شاهد خواهند بود.

بخشی از هزینه های این پروژه که تاکنون 4 میلیارد یورو برای آن هزینه شده و 10 میلیارد یورو برای مرحله بعدی آن در نظر گرفته شده است توسط دولت آلمان پرداخت می شود و بخش خصوصی این کشور نیز تاکنون 8 میلیارد یورو در این پروژه سرمایه گذاری کرده است.


 

۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۲۱
تعداد بازدید : ۶۰۸